İşletmeni İnstagramda Büyütmek İçin 5 Yol

İşletmeni İnstagramda Büyütmek İçin 5 Yol

İşletmenizin yalnızca Instagram’da olması yeterli değil. Hesabınızın vaktinize ve çabanıza değmesi için, onu iyi kullanmanız ve takipçilerinizi meşgul etmeniz gerekir.

Ancak Instagram’da etkili bir ilişki kurabilmek için önce takipçilerin olması gerekir. Maalesef, bir hesap oluşturduktan sonra takipçiler otomatik olarak devreye girmez.

Instagram’dan sonra büyümek zaman alıyor, ancak tutarlı bir strateji ve çabalarla, popüler fotoğraf paylaşım platformu, işletmenizin cirosunu arttırmada güçlü bir katkı olabilir.

İşte Instagram izlemenizi büyütmek için beş ipucu.

1. Sürekli Olarak İyi İçerik Paylaşın

Mevcut akıllı telefon erişilebilirliği dünyamızın harika yanı, inanılmaz bir fotoğraf çekmek için 10 bin liralık bir kamera ile profesyonel bir fotoğrafçı olmanıza gerek kalmaması.

Ancak, cep telefonunuzun yüksek kaliteli fotoğraflar çekmesi, fotoğraflarınızın profesyonel ve göz alıcı görünmesini sağlamak için birkaç dakika çaba harcamamanız gerektiği anlamına gelmez.

Zaman içinde harika fotoğraflar ve videolar tutarlı bir şekilde paylaştığınızda, hızlı bir şekilde takılan ve yüklenen dandik fotoğrafları paylaşan işletmelerden sıyrılırsınız ve farkınızı ortaya koyarsınız.

2. Marketinizdeki Hashtag’leri izleyin

İlgili etiketlere göz atarak ve bunlara dikkat ederek, uygulama içi bağlantılar kurarak zamanla Insta-topluluğunuzu büyütebilirsiniz.

Sektörel düşünce liderleri, doğrudan rekabet etmeyen benzer işletmeler veya takip ettikleri kişiyi temel alan içerik türünüzle ilgilenen kullanıcılar dahil olmak üzere, endüstrinizde olan başkalarının hesaplarını takip edin. Ve elbette, hedef kitlenize veya alıcı personeline uyan kişileri takip edin.

Bu hesaplar sıklıkla sizi geri takip eder. Daha da önemlisi, onlarla etkileşimde bulunursanız, büyük olasılıkla karşılığını alırsınız.

3. Başka Bir Hesapla Yarışma Yapın

Herkes bir şeyler kazanmayı sever!

Aynı kategori içinde başka bir Instagram işletmesiyle ortaklık kurarak, ikiniz, kullanıcıların girilmesi için iki hesabınızı da takip etmelerini gerektiren bir yarışma veya yarışma yapabilirsiniz.

Buradaki fikir, benzer alıcı personeliniz varsa, ikinizin de kaliteli takipçileri kazanacağınızdır.

4. Takipçi Satın Almayın

Daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim: Instagram hesabınızı büyütmek zaman alıyor.

Elbette, bir gecede binlerce Instagram takipçisi alabilirsin, ama bu aslında işine yardımcı olmaz. Yalnızca 50 tanesi ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen gerçek insanlarsa, 10.000 takipçiye sahip olmanın hiçbir amacı yoktur.

Takipçileri satın aldığınızda, sadece bir rakam için ödeme yapıyorsunuz. HubSpot’un işaret ettiği gibi, bu “takipçilerin” hiçbiri markanız hakkında arkadaşlarınız ve ailenizle konuşmayacak çünkü gerçek değiller. Ve takipçileriniz gerçek değilse, onları asla gerçek müşterilere dönüştürmezsiniz.

Ayrıca, küçük bir ilgiyle binlerce takipçiye sahip olmak, gerçek kullanıcılara karşı balık gibi görünecek ve markanızın bütünlüğünü tehlikeye atacaktır.

Gelen pazarlamanın arkasındaki fikir şu: ürün veya hizmetinize ilgi duyan veya ihtiyacı olan kişileri çekmek.

Öyleyse plana sadık kal. Tutarlı ve sık göndererek ve başkalarıyla etkileşime girerek, istikrarlı bir büyüme göreceksiniz. Bir gecede gerçekleşmeyecek, ancak hızlı bir düzeltmeden daha kaliteli olacak.

5. Hesabınızı Tanıtın (Reklama Çıkın)

 

Sosyal medya hesaplarınızı içerik ve marka materyalleriniz üzerinde tanıtmaya gelince Instagram’ı göz ardı etmeyin.

Herkesin sonsuza dek Facebook’tayken, çünkü Facebook hesabınızı muhtemelen her yere ekliyorsunuz, ancak Instagram artık genç nesiller arasında daha popüler ve ilgi çekici ve içerik paylaşımında daha iyi istatistiklere sahip.

Bu nedenle ürün paketinize, çevrimiçi içeriğinize ya da harika işinizin ne yaptığını ele alan reklamlara çıkın. Ne de olsa, tatlı bir Insta hesabı oluşturmak için çaba harcıyorsanız, gösteriş yapsanız iyi olur!

Büyütün, Büyütün, Büyütün!

Takip eden güçlü bir Instagram oluşturduktan sonra, uygulamada işinizi geliştirmek için seçenekler daha da açılıyor.

Leave a Reply